Idejna zasnova vrtca na Ravnah na Koroškem

Anja Jelen

• Študijski programi
    Enoviti magistrski študijski program druge stopnje Arhitektura (EMŠA)
  • Študijsko leto
    2022/23

Na Ravnah na Koroškem se v vrtcih pojavlja problem pomanjkanja prostora, zato bi z novim vrtcem zagotovili dodatne prostore za najmlajše ter otrokom omogočili kvalitetno preživljanje prostega časa, učenje skozi igro in spodbujanje raziskovalnega duha.

Novi vrtec v velikosti štirinajstih igralnic bi otrokom dopuščal, da se dejavnosti udeležujejo glede na svoje želje in interese. Tako ne bi bili vezani na svojo igralnico, ampak bi s prehodom med igralnicami in z velikim razgibanim osrednjim prostorom nudil otrokom precej kotičkov in različnih možnosti za individualno igro ali pa delo v skupini. Igralnice so oblikovane po tematikah in primerne glede na otrokovo starost. Med njimi najdemo sobo, namenjeno gledališki igri, glasbi, pa tudi plesno sobo in sobo za likovno umetnost. Prostori vrtca omogočajo otrokom druženje preko aktivnosti tekom celega dneva, dopoldne v varstvu vzgojiteljic in popoldne v družbi staršev pri različnih organiziranih dogodkih.