SAFE: Sustainable accessible future environments

• Trajanje
    1. 12. 202230. 11. 2025
  • Sorodne povezave

Glavni cilj projekta SAFE je povečati ozaveščenost o varni dostopnosti, raznolikosti in vključevanju ter spodbujati pravico do občutka varnosti v mestih, vključno z ljudmi z omejenimi možnostmi, invalidi ter različnimi kulturnimi in socialno-ekonomskimi ozadji v EU. S transdisciplinarnim, mednarodnim pristopom si bodo partnerji v projektu, z vključevnajem ciljnih skupin, domačini in lastniki podjetij, prizadevali k spodbujanju strpnost do raznolikosti, vključenosti vseh in varnosti v lokalnih skupnostih. V okviru projektnih dejavnosti bodo partnerji oblikovali digitalni nabor orodij in inovativno učno gradivo za različne uporabnike in ciljne skupine. Partnerji bodo oblikovali skupni mednarodni študijski modul: razumevanje in snovanje urbanih zasnov za varnejši, dostopnejši, vključujoč, raznolik in varen urbani prostor.