Univerza v Ljubljani na Informativi 2023 (20. do 21. januar 2023 na GR)

Univerza v Ljubljani se s svojimi članicami in službami rektorata predstavlja na sejmu izobraževanja in poklicev Informativa 2023. Dijaki in študenti boste imeli priložnost na enem mestu izvedeti vse o kakovostnih družboslovnih, naravoslovnih, humanističnih in tehničnih študijskih programih najstarejše in največje visokošolske ustanove v Sloveniji, ki se uvršča med tri odstotke najboljših univerz na svetu.Univerzitetno […]

12. 1. 2023
  • Rubrika

Univerzitetno mesto Univerze v Ljubljani na dogodku Informativa 2023 združuje stojnice fakultet in umetniških akademij na katerih bodo zaposleni in študenti na inovativen način predstavljali študij in obštudijske dejavnosti ter bili obiskovalcem na voljo za vprašanja, dileme in nasvete glede izbire študija.

V mali predavalnici bo potekal pester program predavanj, delavnic in predstavitev za lažjo in bolj premišljeno izbiro študija ter uspešno izvedbo vpisnega postopka:

𝐏𝐞𝐭𝐞𝐤, 𝟐𝟎. 𝟏. 𝟐𝟎𝟐𝟑, 𝐦𝐚𝐥𝐚 𝐩𝐫𝐞𝐝𝐚𝐯𝐚𝐥𝐧𝐢𝐜𝐚
𝟗.𝟏𝟓–𝟏𝟎.𝟎𝟎: 𝐔𝐧𝐢𝐯𝐞𝐫𝐳𝐚 𝐯 𝐋𝐣𝐮𝐛𝐥𝐣𝐚𝐧𝐢 – 𝐦𝐨𝐣𝐚 𝐬̌𝐭𝐮𝐝𝐢𝐣𝐬𝐤𝐚 𝐢𝐳𝐛𝐢𝐫𝐚
Univerza v Ljubljani je primer sodobne univerze, ki sledi glavnih zahtevam visokošolskega izobraževanja: interdisciplinarnost, mednarodna odprtost, povezljivost in prehodnost študijskih programov. Zakaj je Univerza v Ljubljani edina in prava izbira
𝟏𝟑.𝟏𝟓–𝟏𝟒.𝟎𝟎: 𝐑𝐚𝐳𝐢𝐬̌𝐜̌𝐢 𝐬𝐯𝐨𝐣𝐞 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐞 – 𝐇𝐨𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝𝐨𝐯 𝐯𝐩𝐫𝐚𝐬̌𝐚𝐥𝐧𝐢𝐤 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐨𝐯
Na delavnici boste na podlagi rešenega Hollandovega vprašalnika poklicnih interesov (SDS) raziskovali svoje interese. Obvezna prijava: popr.uni-lj.si
𝟏𝟕.𝟎𝟎–𝟏𝟕.𝟒𝟓: 𝐏𝐫𝐢𝐣𝐚𝐯𝐧𝐨-𝐯𝐩𝐢𝐬𝐧𝐢 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐨𝐩𝐞𝐤 𝐧𝐚 𝐬̌𝐭𝐮𝐝𝐢𝐣 𝐳𝐚 𝐬̌𝐭𝐮𝐝𝐢𝐣𝐬𝐤𝐨 𝐥𝐞𝐭𝐨 𝟐𝟎𝟐𝟑/𝟐𝟒
Vse, kar morate vedeti in upoštevati, da bo vaša prijava pravilna in vaša želja po študiju uresničena; Predstavitev podpore posebnim skupinam študentk in študentov na UL: status študenta s posebnimi potrebami / posebnim statusom, predstavitev. Pisarne varuha študentov, mreže zaupnih oseb in psihosocialne svetovalnice.
𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚, 𝟐𝟏. 𝟐. 𝟐𝟎𝟐𝟑, 𝐦𝐚𝐥𝐚 𝐩𝐫𝐞𝐝𝐚𝐯𝐚𝐥𝐧𝐢𝐜𝐚
𝟗.𝟏𝟓–𝟏𝟎.𝟎𝟎: 𝐑𝐚𝐳𝐢𝐬̌𝐜̌𝐢 𝐬𝐯𝐨𝐣𝐞 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐞 – 𝐇𝐨𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝𝐨𝐯 𝐯𝐩𝐫𝐚𝐬̌𝐚𝐥𝐧𝐢𝐤 𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐞𝐬𝐨𝐯
𝟏𝟐.𝟑𝟎–𝟏𝟑.𝟏𝟓: 𝐏𝐫𝐢𝐣𝐚𝐯𝐧𝐨-𝐯𝐩𝐢𝐬𝐧𝐢 𝐩𝐨𝐬𝐭𝐨𝐩𝐞𝐤 𝐧𝐚 𝐬̌𝐭𝐮𝐝𝐢𝐣 𝐳𝐚 𝐬̌𝐭𝐮𝐝𝐢𝐣𝐬𝐤𝐨 𝐥𝐞𝐭𝐨 𝟐𝟎𝟐𝟑/𝟐𝟒
𝟏𝟑.𝟑𝟎–𝟏𝟒.𝟏𝟓: 𝐔𝐧𝐢𝐯𝐞𝐫𝐳𝐚 𝐯 𝐋𝐣𝐮𝐛𝐥𝐣𝐚𝐧𝐢 – 𝐦𝐨𝐣𝐚 𝐬̌𝐭𝐮𝐝𝐢𝐣𝐬𝐤𝐚 𝐢𝐳𝐛𝐢𝐫𝐚
𝟏𝟒.𝟑𝟎–𝟏𝟓.𝟏𝟓: 𝐁𝐨𝐣𝐢𝐦 𝐬𝐞, 𝐝𝐚 𝐧𝐚 𝐳̌𝐞𝐥𝐞𝐧𝐢 𝐬̌𝐭𝐮𝐝𝐢𝐣 𝐧𝐞 𝐛𝐨𝐦 𝐬𝐩𝐫𝐞𝐣𝐞𝐭/𝐬𝐩𝐫𝐞𝐣𝐞𝐭𝐚, 𝐤𝐚𝐣 𝐬𝐞𝐝𝐚𝐣?
Pregled različnih alternativnih študijskih programov, ki vodijo do želenega poklicnega področja, kajti nikoli ni zgolj ena pot.
𝟏𝟓.𝟑𝟎–𝟏𝟔.𝟏𝟓: 𝐊𝐚𝐤𝐨 𝐢𝐳𝐛𝐫𝐚𝐭𝐢 𝐩𝐫𝐚𝐯𝐢 𝐬̌𝐭𝐮𝐝𝐢𝐣, 𝐜̌𝐞 𝐧𝐞 𝐯𝐞𝐦, 𝐤𝐚𝐣 𝐛𝐨𝐦 (𝐥𝐚𝐡𝐤𝐨) 𝐝𝐞𝐥𝐚𝐥/𝐝𝐞𝐥𝐚𝐥𝐚?
Trg dela se pospešeno spreminja; na to vplivata predvsem razvoj znanosti in tehnologije. Delovna mesta izginjajo, nastajajo nova in tista, ki ostajajo, se spreminjajo.
𝑃𝑟𝑜𝑔𝑟𝑎𝑚 𝑝𝑟𝑖𝑝𝑟𝑎𝑣𝑙𝑗𝑎 𝑢𝑛𝑖𝑣𝑒𝑟𝑧𝑖𝑡𝑒𝑡𝑛𝑎 𝑣𝑖𝑠𝑜𝑘𝑜𝑠̌𝑜𝑙𝑠𝑘𝑎 𝑝𝑟𝑖𝑗𝑎𝑣𝑛𝑜 𝑖𝑛𝑓𝑜𝑟𝑚𝑎𝑐𝑖𝑗𝑠𝑘𝑎 𝑠𝑙𝑢𝑧̌𝑏𝑎 𝑣 𝑠𝑜𝑑𝑒𝑙𝑜𝑣𝑎𝑛𝑗𝑢 𝑠 𝐾𝑎𝑟𝑖𝑒𝑟𝑛𝑖𝑚𝑖 𝑐𝑒𝑛𝑡𝑟𝑖 𝑈𝑛𝑖𝑣𝑒𝑟𝑧𝑒 𝑣 𝐿𝑗𝑢𝑏𝑙𝑗𝑎𝑛𝑖.

𝐒𝐕𝐄𝐓𝐎𝐕𝐀𝐋𝐍𝐎 𝐈𝐙𝐎𝐁𝐑𝐀𝐙̌𝐄𝐕𝐀𝐋𝐍𝐈 𝐁𝐀𝐋𝐊𝐎𝐍 𝐔𝐍𝐈𝐕𝐄𝐑𝐙𝐄 𝐕 𝐋𝐉𝐔𝐁𝐋𝐉𝐀𝐍𝐈
𝐏𝐞𝐭𝐞𝐤, 𝟐𝟎. 𝟏. 𝟐𝟎𝟐𝟑
11.00–11.30: Izračunaj svoje točke
14.30–15.00: Izračunaj svoje točke
12.00–12.45: Bojim se, da na želeni študij ne bom sprejet/sprejeta, kaj sedaj?
15.00–15.45: Prijava s posebnim statusom
10.15–11.00, 12.45–14.30 in 16.00–18.00:
Osebno svetovanje za dijake in starše/skrbnike; tudi za kandidate iz tujine

𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚, 𝟐𝟏. 𝟏. 𝟐𝟎𝟐𝟑
11.00–11.30: Izračunaj svoje točke
14.30–15.00: Izračunaj svoje točke
15.00–15.45: Prijava s posebnim statusom
9.00–10.30, 12.00–13–00 in 16.00–18.00:
Osebno svetovanje za dijake in starše/skrbnike; tudi za kandidate iz tujine.

Več informacij je na voljo na povezavi informativa@uni-lj.si.