Odprtje razstave (Po)vezani z vodo

Vljudno vabljeni na odprtje razstave (Po)vezani z vodo, ki bo v ponedeljek, 8. aprila, ob 19. uri v galeriji DESSA.

28. 3. 2024
  • Rubrika
    Splošno

Arhitektura ni zgolj stavba ali zamejitev prostora. Zapisana je v verzu pesmi ali ujeta v melodijo skladbe. Svojo sporočilno moč črpa iz kompleksnega sveta nenehnih sprememb, ki se mu prilagaja ali upira. Uravnoteža racionalno in iracionalno, tehnično in umetniško, nezavedno in zavestno. Njen nevidni dotik v nas pušča globoke sledove. V sobivanju s krajinsko občutljivim okoljem se njena izpovedna moč še okrepi. In obratno, narava, ki jo dopolnjujejo arhitekturne intervencije, se nas dotakne še intimneje.

Razstava prikazuje projekte študentov Fakultete za arhitekturo Univerze v Ljubljani (UL FA), ki so se v okviru mednarodne delavnice pod vodstvom gostujočega španskega arhitekta Carlesa Enricha ter v sodelovanju z arhitektoma in pedagogoma UL FA doc. Mojco Gregorski in asist. Matevžem Zalarjem ukvarjali z izzivi posegov v občutljivo krajinsko okolje Trojiškega jezera v občini Sveta Trojica v Slovenskih goricah. Predstavljene so možnosti posegov v prostor, ki lahko s premišljenostjo, ekonomsko upravičenostjo in predvsem vpetostjo v lokalni kontekst uspešno aktivirajo novo (upo)rabo prostora.