Predstavitev alumne FA Bojane Čemažar, 18.1. ob 14:00 preko Zoom

• Datum in čas
    18. 1. 2023 ob 14:00

Vabljeni na predstavitev alumne FA Bojane Čemažar

Vabimo vas na edinstven dogodek zelo zanimive gostje, ki živi in dela v ZDA.

Bojana Čemažar je diplomirala na FA leta 2012, v Slovenijo je prišla iz BIH na izmenjavo, nato pa je tu tudi magistrirala. Diplomo je delala pri profesorji Kalčiču, kjer je navdušila s pasivnimi in nizkoenergijskimi stavbami.

V ZDA  se je preselila 2013, ker je mož tam dobil zaposlitev.

V ZDA je do sedaj delala v 4 različnih arhitekturnih birojih. Svojo prvo službo v ZDA je dobila tako, da se je odpeljala 300 km stran od mesta v katerem je bivala in potrkala na vrata biroja v katerem so se ukvarjali z malo bolj “zeleno” arhitekturo. Se vedno je v kontaktu z enim izmed lastnikov tega biroja, ki jo  je naprej priporočal svoji prijateljici.

Zatrjuje, da ima veliko izkušenj, v šali se poheca, “da ima veliko materiala za posneti film o intervjujih, ki jih je imela v času, ki je iskala zaposlitev v New Yorku”.

Predstavila vam bo proces skozi katerega je spoznala svoje meje in ki jo je pripeljal do tu, kjer je danes.

Trenutno je v procesu pridobivanja licence v ZDA, pridobila pa je tudi naziv LEED Green Associate, pri USGBC.

Info: tina.kozic@uni-lj.si