Pomen prostora tržne dejavnosti skozi zgodovino

Živa Valjavec

• Študijski programi
    Univerzitetni študijski program prve stopnje Urbanizem (UŠU)
  • Študijsko leto
    2022/23

Projekt kroženje, ki povezuje nekdanje območje Pivovarne Union v celoto s pridelavo, porabo, ostanki in ponovno uporabo sestavljajo različni elementi. Naloga se osredotoča na tržnico in modernizacijo le-te. Tržnica se nahaja ob Celovški cesti, osredotoča se na trajnostno mobilnost. Spodbuja pešce in kolesarje, na območju je pločnik tako kot kolesarska steza, parkirišč na območju ni. Tržnico napaja pridelava na območju kot so vertikalni vrtovi, hidroponika, akvaponika in grede – vsa pridelava se nahaja v »recikliranih« stavbah nekdanje pivovarne. Trgovanje kot samo ni le izmenjava blaga; gre za izmenjavo kulture in skupnosti z mislijo na prihodnost. Na splošno sodobna živilska tržnica presega tradicionalno izkušnjo trgovine zživili, saj združuje prodajo živil na drobno z zabavo, izobraževanjemin vključevanjem skupnosti ter potrošnikom zagotavlja edinstven invečplasten pristop k nakupovanju živil in prehranjevanju.