VABILO NA RAZSTAVO: POGLED PREKO

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite na ogledu razstave študentskih projektov seminarja Glažar, Fakultete za arhitekturo UL, med 3.julijem in 31.avgustom v galeriji Spomeniško varstvenega centra na Trgu francoske revolucije 3 v Ljubljani.

5. 7. 2023
  • Rubrika
    Splošno

Študentski projekti so bili nagrajeni z nagrado “Zlata jagoda”, nagrade za najboljšo razstavno skupino na Fakulteti za arhitekturo, ki jo je izbrala strokovna žirija pod vodstvom Mirande Veljačić in članov žirije, dr. Aiadana Cerarja, Ištvana Huzjana, Iztoka Hvale, Dinka Peračića in Maje Verdjan.

Pogled preko: Začetek pogovora o prihodnosti naših in vaših križank sproža nove debate, odpira nove poglede, ustvarja nove definicije, pogleduje preko zatečenega stanja v novo prihodnost. Z razstavo študentskih del in okroglo mizo želimo meščani, strokovnjaki, mentorji, študenti in dijaki odpreti debato o pomenu javnega prostora, problematiki programske homogenizacije mestnih središč, turistifikaciji, gentrifikaciji, odrivanju mestnih ambientov in pomenu “Kapilarnih povezav” znotraj mestnega središča,…