Dobrodošli na prenovljeni spletni strani

»Per aspera ad astra«

8. 2. 2022
  • Rubrika
    Prenova

Besede dekana …

Projekt prenove fakultetne spletne strani se je začel oktobra leta 2014, ko smo ekipa v sestavi: Alenka Fikfak, Jaka Bonča, Matej Blenkuš in informatik Evgen Klemenc, postavili grobo strukturo nove spletne strani. Zastavili smo si zelo ambiciozen, a kot danes ugotavljam,  hkrati tudi precej naiven cilj, da bomo spletno stran v digitalni eter »splavili« v enem letu. Od takrat do danes, je namreč minilo 7 let in pol.

Odločitve, ki smo jih tedaj sprejeli, so se namreč kaj kmalu izkazale za zastarele, obseg in vsebina spletne strani pa je postopoma prerasla iz gole informacijske podpore fakulteti, v kompleksen repozitorij študijskega, strokovnega in raziskovalnega dela, hkrati pa je postala  tudi vitalno promocijsko orodje in ogledalo delovanja naše fakultete.

V tem času so se zamenjale tri ekipe, vsaka od njih pa je po svojih močeh prispevala k razvoju in nadgradnji prvotno zastavljenega projekta. Uroš Rustja je skupaj s sodelavci poskrbel za kakovostno grafično podobo, zbiranje potrebnega gradiva in postavil prvi prototip strani, Špela Hudnik s sodelavci pa je pripomogla k temu, da razvejana struktura končne oblike spletne strani, odslikava vse plati delovanja naše institucije.

Kot pravi znameniti latinski pregovor, »Per aspera ad astra«, se vsem kolegicam in kolegom, ki ste z nami prehodili trnovo pot do izstrelitve nove zvezde naše fakultete, iskreno zahvaljujem za vse vaše ideje, izkazan trud, vnemo, vztrajnost in opravljeno delo! A zavedati se moramo, da s tem projekt še zdaleč ni zaključen. Spletna stran je dinamičen sistem, ki živi in se oplaja z našim delom, aktivnostmi in dosežki. Naj bo zato v spodbudo vsem članom kolektiva Fakultete za arhitekturo, študentom in zaposlenim, da skrbimo za njeno vsebino, razvoj in bodoče nadgradnje.

Srečno, naša zvezda!

prof. dr. Matej Blenkuš

… in vodje prenove

Soočena z vodenjem prenove spletne strani, vstopanjem v nepoznane institucionalne sistemske in vsebinske strukture ter z ustvarjanjem kreativnega in vizualno fleksibilnega mega sistema, sem se z izjemnim timom znašla pred ogromnim izzivom.

V enem letu nam je z veliko entuziazma, podpore, odrekanja in pogovorov uspelo oblikovati novo spletno stran. Ustvarili smo ogromen sistem, ki je na videz enostaven, vendar je za vsakim vidnim segmentom veliko nevidnih ur premisleka, usklajevanj, pogovorov in programiranja, ki zagotavlja, da je sistem povezljiv, fleksibilen in odziven.

Spletna prisotnost nam omogoča, da se kot izobraževalna, umetniška in znanstvenoraziskovalna institucija predstavimo drug drugemu, bodočim študentom, poslovnim partnerjem in javnosti z zanesljivostjo aktualnih informacij verodostojnostjo, preglednostjo, uporabnostjo ter kreativno vizualno podobo.

In zato bi se še enkrat posebej zahvalila Domnu Ermencu, oblikovalcu, mediatorju in programskemu povezovalcu, Sebastianu Pepelnaku, za večmesečno intenzivno druženje in usklajevanje sistemske sheme fakultete ter Tomažu Berčiču, Mihi Mundi, Janezu Gromu in Juriju Ličnu, članom komisije za spletno stran za njihove vsebinske in tehnične doprinose v različnih fazah procesa nastajanja tega projekta. Zahvaljujem se tudi vsem vam kolegice in kolegi za odzivnost in potrpežljivost.

Uspelo nam je. In zdaj ste vi kreatorji njene prihodnosti.

doc. dr. Špela Hudnik