Arhitekturna delavnica: TRI IDEJE ZA MITNICO

Vljudno vabljeni k ogledu razstave arhitekturne delavnice Tri ideje za Mitnico študentk in študentov 2. letnika, Fakultete za arhitekturo, UL, seminarja Sadar, ki je na ogled v Mitnici, v parku ob Aškerčevi cesti pred Naravoslovnotehniško fakulteto do 24. novembra 2022.

11. 11. 2022
  • Rubrika
    Delo Delavnice

Spoštovani!

O delavnici

Nekoč je bila Mitnica premična carinarnica na slovensko-italijanskem mejnem prehodu, danes pa služi predvsem kot manjši razstavni prostor, kjer študentje in diplomanti Naravoslovnotehniške fakultete, UL, na ogled mimoidočim razstavijo svoje izdelke. V obeh scenarijih, nekoč kot carinarnica in danes kot manjša galerija, Mitnica z žepnim parkom ob Aškerčevi predstavlja pomembni orientir in zeleni ambient v prometno obremenjenem prostoru. Prav zaradi hrupa, izpostavljenosti lokacije in dotrajane urbane opreme je park neprijeten za daljše zadrževanje ljudi, ter skupaj z Mitnico potreben celovite prenove.Študenti so v letnem semestru 2021/22 v obliki intenzivne delavnice, raziskali in predstavili tri možne scenarije prenove te, za Naravoslovnotehniško fakulteto, pomembne javne površine.