Tretji razpis platforme LINA

Evropska platforma LINA, ki jo koordinira Fakulteta za arhitekturo UL, je objavila tretji javni poziv za novo generacijo uveljavljajočih se talentov, ki bodo postali del arhitekturnega programa LINA. Vse do 13. maja se vsi, ki jih zanima mednarodno povezovanje z uveljavljenimi inštitucijami širom Evrope, lahko prijavijo s preteklimi primeri lastne prakse ali idejnimi predlogi, ki povzemajo njihova izhodišča na temo okoljske krize.

11. 4. 2024
Tretji razpis platforme LINA

Odprti poziv

Mreža organizacij bo izbrala 25 ekip in posameznikov, ki bodo svoje ideje lahko predstavili na konferenci LINA v Sarajevu (3.–4. oktober) in prejeli medijsko podporo. Konferenca je namenjena mreženju ter izboru sodelavcev za soustvarjanje Arhitekturnega programa LINA: v njem so aktivnosti, kot so bienali, trienali, založništvo knjig, pisanje člankov za uveljavljene medije, oblikovanje in kuriranje razstav, predavanja na univerzah, vodenje poletnih šol in delavnic …

K prijavi na odprti poziv so vabljeni inovatorji, ki s svojimi prostorskimi praksami prevprašujejo status quo, novi in še neuveljavljeni miselci, ki si želijo z radikalnimi idejami pustiti pečat, ter vsi, ki s svojim teoretskim in praktičnim znanjem želijo izboljšati našo skupno prihodnost. Vabljeni so posamezniki, ki si želijo mentorirati, poučevati, sodelovati na rezidencah, raziskovati, pisati, predstavljati svoje delo in razvijati programe, ki imajo cilj in namen. Ključno je, da si s člani platforme LINA delijo vrednote skrbi za planet in močna etična načela.

Platforma je namenjena vzpostavljanju mednarodno še neuveljavljenih piscev, pri čemer starost ni omejitev. Kandidati morajo izkazati zanimanje za mednarodna sodelovanja.

Finančni okvir

Sodelovanje v odprtem pozivu je brezplačno. Izbrani štipendist LINA prejme povrnjene stroške poti (do 350 EUR) in nastanitev za konferenco v Sarajevu. Nadaljnje delo v okviru Arhitekturnega programa LINA je honorirano in se ureja z dodatnimi pogodbami s člani LINA.

Prijava

Prijave so odprte do 13. maja 2024. Vse informacije in obrazec za prijavo so dostopni na www.lina.community.