Razstava AI V ARHITEKTURI

Vabljeni na ogled razstave arhitekturne delavnice AI V ARHITEKTURI, ki bo postavljena na razstavnem hodniku UL FA (pritličje: stara stavba) od 21.10.2022 do 15.11.2022

21. 10. 2022
Razstava AI V ARHITEKTURI

Vabljeni na ogled razstave arhitekturne delavnice AI V ARHITEKTURI, ki raziskuje uporabo strojnega učenja pri načrtovanju arhitekture in pedagoškem delu.

Nova orodja, zlasti strojno učenje, pomembno spreminjajo naravo ustvarjalnih procesov. Sistemi, kot so DALL-E, Stable diffusions in Midjourney, so programi umetne inteligence, ki lahko generirajo slike iz besedilnih opisov. V času delavnice so študenti ubesedili prvine svojih preteklih seminarskih projektov in iz njih ustvari nove podobe in nove inspiracije za oblikovanje prostora.

Razstava bo postavljena na razstavnem hodniku Fakultete za arhitekturo (pritličje: stara stavba) v času od 21. 10. 2022 do 15. 11. 2022.

Na razstavi so razstavljena dela študentov Univerze v Ljubljani, Fakulteta za arhitekturo: Matic Antolovič, Katarina Banko, Helena Battaia, Jaša Benčič, Nina Bogataj, Iva Božičević, Nika Mulc Bukovac, Ajla Fatimić, Rok Frelih, Lara Jana Gabrijel, Miha Judež, Klara Kodelja, Aleksandra Kuzeva, Pia Munih, Lidija Pranjić, Filip Skeledžić, Marko Stavrev, Matic Uranič, Anastasija Videvska, Ivana Vujičić, Tinkara Zajec, Nikola Zatezalo.

Delavnico so vodili mentorji izr. prof. dr. Lucija Ažman Momirski, asist. dr. Tomaž Berčič, asist. dr. Andrej Mahovič, asist. raz. Peter Sovinc in demonstrator Marko Stavrev.