Posvet: »DEDIŠČINA SE SPREMINJA«

Vljudno vabljeni na posvet ob Mednarodnem dnevu spomenikov in spomeniških območij, ki ga obeležujemo 18. aprila.

11. 4. 2023
Posvet: »DEDIŠČINA SE SPREMINJA«

Ob praznovanju 18. aprila — Mednarodnega dneva spomenikov in spomeniških območij vas vabimo na posvet »Dediščina se spreminja«, ki so osrednja tema letošnje obeležitve prazničnega dneva. Tema se povezuje na vprašanja vplivov posledic podnebnih sprememb na kulturno dediščino.
Gre za navezavo na osrednjo trienalno raziskovalna temo organizacije ICOMOS, ki se ji pridružuje tudi nacionalni odbor ICOMOS Slovenija.

Na posvetu bomo osrednjo pozornost namenili problematiki načrtovane sanacije lanskoletnega obsežnega požara na Krasu.

Predstavljena bo tudi 4. monografska publikacija ICOMOS Slovenija »Resilient heritage / Dediščina, ki kljubuje« in video film »Vsi prispevamo / We all contribute«, ki so ga pripravili obetavni člani ICOMOS Slovenija.

Posvet bo potekal 12. aprila 2023 ob 17.00 v Plečnikovi sobi (stara stavba, 2. nadstropje levo) Fakultete za arhitekturo Univerze v Ljubljani, Zoisova 12 in na ZOOM povezavi: https://uni-lj-si.zoom.us/j/92992798938 Meeting ID: 929 9279 8938

Več o posvetu ob obeležitvi 18. aprila — Mednarodnega dneva spomenikov in spomeniških območij 2023 na www.icomos.org