Poletna šola arhitekture 2023

Poletna šola arhitekture za dijake in osnovnošolce

11. 8. 2023
Poletna šola arhitekture 2023

Poletna šola je namenjena učencem od 12 let dalje ter dijakom srednjih šol, ki jih zanimajo prostor in stavbe okoli nas. V treh dneh poletne šole arhitekture bodo udeleženci pobližje spoznali poklic arhitekta.

Soočili se bodo s konkretno nalogo zasnove manjše prostorske intervencije na območju fakultete. Izbrali bodo prostor umestitve ter nato skicirali, načrtovali in v maketah preverjali ideje.

V pomoč pri snovanju in spoznavanju materiala jim bodo kratka predavanja in sprehodi po središču Ljubljane, kjer bodo skicirali, iskali navdih in hkrati spoznavali pomembnejša dela in arhitekte. Prostorsko intervencijo bodo z lastnimi rokami na koncu tudi postavili.

Ker je leto 2023 razglašeno za leto arhitekta Edvarda Ravnikarja, se bodo nekoliko podrobneje posvetili njegovemu delu in pristopu k arhitekturi.

Za več informacij obiščite https://www.zotks.si/poletna-sola-arhitekture-2023

Datum in čas: 28. – 30.8.2023

Lokacija: Fakulteta za arhitekturo

Organizator dogodka: Fakulteta za arhitekturo v sodelovanju z ZOTKS in Centrom za arhitekturo / Igriva arhitektura