Četrtki za dediščino: Mojca Ramšak

Antropologija vonja in dediščina

16. 5. 2022
Četrtki za dediščino: Mojca Ramšak

Vljudno vabljeni na predstavitev aktivnosti članov Interdisciplinarnega inštituta UL za trajnostno varstvo dediščine, ki bo v četrtek 19. maja 2022, ob 17:30, v Vurnikovi predalavalnici UL FA.

Na predavanju bo redna profesorica kulturne in socialne antropologije predstavila povezavo med kulturno-specifičnimi idejami vonjav, dediščino, jezikom in medicino.

Prof. dr. Mojca Ramšak

Prof. dr. Mojca Ramšak je zaposlena na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete, na Inštitutu za zgodovino medicine na Medicinski fakulteti in v Heritološkem laboratoriju Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo Univerze v Ljubljani. Njene raziskave segajo onkraj meja disciplinarnih okvirov. Napisala je osem znanstvenih monografij, deveta knjiga z naslovom Antropologija vonja pa bo izšla letos.