Stephan Mäder – About some things I’m still dealing with

• Lokacija
    Vurnikova predavalnica, UL FA
  • Organizator
    Fakulteta za arhitekturo Univerze v Ljubljani v sodelovanju s Fakulteto za arhitekturo ZHAW v Winterthurju

Vljudno vabljeni na predavanje arhitekta in dolgoletnega profesorja ter ustanovitelja Fakultete za arhitekturo ZHAW v Winterthurju.

Stephan Mäder

Stephan Mäder (1951) je švicarski arhitekt, ustanovitelj in dolgoletni dekan Fakultete za arhitekturo v Winterthurju ter vodja studia Mäder+Mächler iz Züricha. Po študiju na ETH Zürich pri Luigiju Snozziju in Aldu van Eycku, je deloval na ETH Zurich in ZHAW Winterthur. Je avtor ene najbolj zanimivih prenov industrijske arhitekturne dediščine v Švici, Halle 180, kjer danes domuje Fakulteta za arhitekturo ZHAW v Winterthurju. Kot dolgoletnega sodelavca Fakultete za arhitekturo v Ljubljani, pri več mednarodnih raziskavah in delavnicah (Strojna, Ankaran, Vipava, Split, Reka), ga na naš prostor vežejo tesne vezi.