Simbolična posaditev drevesa hruška oz. Pyrus communis “Gieser Wildeman”

• Datum in čas
    16. 4. 2024 ob 13:00
  • Lokacija
    Fabianijeva predavalnica
  • Organizator
    prof. Mihael Dešman

Dekan UL FA, prof. Mihael Dešman, v sodelovanju z županom MOL, gospodom Zoranom Jankovićem, in podžupanom MOL, doc. Rokom Žnidaršičem, vabi na simbolično posaditev drevesa hruška oz. Pyrus communis "Gieser Wildeman", ki bo v torek, 16. aprila 2024 ob 13.00 uri v Fabianijevi predavalnici na sedežu Fakultete za arhitekturo, UL, Zoisova cesta 12, 1000 Ljubljana.

Ob zaključku obnove peščenih dvoriščnih površin, smo zasadili fakultetno drevo. Mlado sadno drevo, bo dopolnjevalo značaj Krakovskih vrtov in naj v prvih oktobrskih dneh še dolga leta s sladkimi sadeži nudi dobrodošlico nadobudnim brucem. Družbo ji bo delala antična stela, ki jo je nasproti Plečnikove Zoisove piramide, ob izgradnji vzhodnega krila fakultete, pred tridesetimi leti, umestil prof. Miloš Florijančič.

V zdaj še skromni senci mladega drevesa, bomo ob zvokih Ode radosti v izvedbi Mileta Đurđevića Žojana, študenta 2. letnika magistrskega študija na UL AG, in v družbi župana Mestne občine Ljubljana, gospoda Zorana Jankovića, ter dekana UL FA, prof. Mihaela Dešmana, simbolično počastili dopolnitev bogatega mozaika mestnih dreves.

Prijazno vabljeni!

Utrinke z dogodka, ki jih je v fotografski objektiv ujel Nik Rovan, si lahko ogledate v spodnji galeriji.