Razpis za mednarodno nagrado Piranesi 2022 in za mednarodno častno študentsko priznanje Piranesi 2022

Objavljen je razpis za mednarodno nagrado Piranesi 2022 in za mednarodno častno študentsko prizanje Piranesi 202

• Objavljeno
    20. 9. 2022
  • Rubrika
    Splošno

Mednarodna nagrada Piranesi 2022

Nagrado Piranesi se podeljuje najboljšim arhitekturnim realizacijam, zgrajenim v zadnjih dveh letih v Centralni Evropi. Projekte konec oktobra izbira nacionalni selektor. Vsaka od 11ih vabljenih držav – Avstrija, Bosna in Hercegovina, Hrvaška, Češka, Črna Gora, Grčija, Madžarska, Italija, Slovaška, Slovenija in Srbija – predstavi po pet arhitekturnih projektov svoje dežele.

Namen razpisa je izbor realiziranih arhitekturnih del, ki se bodo na mednarodni arhitekturni razstavi Piranesi, organizirani v sklopu Piranskih dnevov arhitekture, potegovali za nagrado Piranesi 2022.

Na slovenski razpis so lahko predlagane arhitekturne stvaritve slovenskih arhitektov v Sloveniji ali tujini, ki so bile dokončane v letih 2019, 2020, 2021 in 2022 v Sloveniji ali v tujini.

Rok za oddajo predlogov je 18. 10. 2022.

Piranski dnevi arhitekture bodo v soboto, 26. 11., v Avditoriju Portorož.  Téma konference je Iskrena arhitektura, objavljena je na http://www.pida.si/program.

Več informacij v priponkah:

Mednarodno študentsko priznanje Piranesi 2022

Mednarodno študentsko priznanje Piranesi se podeljuje najboljšim študentskim projektom, realiziranim ali nerealiziranim v zadnjih dveh letih v Centralni Evropi. Projekte konec oktobra izbira študentski selektor posamezne fakultete. Vsaka od 19ih vabljenih centralno-evropskih fakultet – Gradec, Spittal, Dunaj, Banja Luka, Sarajevo, Podgorica, Split, Zagreb, Solun, Budimpešta, Pescara, Trst, Bratislava, Ljubljana, Maribor, Beograd, Novi Sad, Kragujevac, AA London – predstavi dva študentska projekta.

Namen razpisa je izbor realiziranih ali nerealiziranih študentskih arhitekturnih del, ki se bodo na mednarodni arhitekturni razstavi Piranesi, organizirani v sklopu Piranskih dnevov arhitekture, potegovali za mednarodno častno študentsko priznanje Piranesi 2022.

Na razpis so lahko predlagane arhitekturne stvaritve študentov Fakultete za arhitekturo, ki so bile dokončane v zadnjih dveh študijskih letih 2020-2021 in 2021-2022 v Sloveniji ali tujini.

Rok za oddajo predlogov je 18. 10. 2022.

Več informacij v priponkah: