Priznanja in nagradi za najboljša diplomska in magistrska dela s področja mladih za leto 2021

V četrtek, 19. maja 2022, je Mladinski svet Slovenije (MSS) že trinajsto leto zapored podelil priznanja najboljšim diplomskim in magistrskim nalogam s področja mladih za preteklo leto. S podelitvijo je obeležil zaključek natečaja »Nagrada MSS za diplomsko in magistrsko delo s področja mladih«.

23. 5. 2022

Med prejemniki MSS priznanj za izjemno diplomsko oz. magistrsko delo je postala tudi naša študentka Sara Komac iz Bovca z magistrsko nalogo “Najprej stanovanje”, Idejna zasnova namestitev za študente in mlade brezdomce na območju nekdanjega Marijanišča v Ljubljani (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za arhitekturo; mentorica: izr. prof. mag. Anja Planišček, u.d.i.a.), ki se je odlično lotila specifične možnosti reševanja stanovanjskega problema študentov in brezdomcev v Ljubljani. Delo v več pogledih presega okvire arhitekture, saj vključuje vidik reševanja socialne problematike in ohranjanja kulturne dediščine.

Več si lahko preberete na portalu Urada RS za mladino, mlad.si:

Vir: portal mlad.si (Urad RS za mladino)