Študijski projekti arhitekturno–urbanistične delavnice v Slovenskih Konjicah

29. 3. 2022 ob 17:00
  • Lokacija
    Dvorec Trebnik, Slovenske Konjice

Otvoritev razstave bo v torek, 29. 3. 2022 ob 17:00 v pritličju dvorca Trebnik (objekt A). Otvoritvi bo ob 17:30 v Christianini sobi (Trebnik objekt B) sledila še okrogla miza s predstavniki občine, ZVKDS, mentorji delavnice in študenti. Razstava bo za javnost odprta vsak dan od 29. 3. do 4. 4., med 10. in 17. uro.

Na razstavi predstavljamo prostorske koncepte in strategije, ki so nastali v okviru poletne arhitekturno – urbanistične delavnice v Slovenskih Konjicah. Med 28. junijem in 4. julijem 2021 so študenti in študentke Fakultete za arhitekturo Univerze v Ljubljani bivali in delali v Slovenskih Konjicah. Intenzivni teden, v katerem se je delo in razmišljanje o razvoju mestnega središča odvijalo neposredno na lokacijah, zaokrožujemo s pričujočo razstavo. Prostorski koncepti, ki so nastali na delavnici so postali tudi osnova za celoletne, poglobljene študijske projekte. Na razstavi so ob rezultatih delavnice tako predstavljeni tudi izseki seminarskih projektov, ki so še v razvoju in bodo v prihodnjih mesecih doživeli podrobnejšo obravnavo v obliki samostojnih študentskih projektov. Delavnico, ki je potekala pod vodstvom doc. Roka Žnidaršiča in asist. Katarine Čakš, je omogočila Občina Slovenske Konjice.

Vljudno vabljeni!