Juhani Pallasmaa – Temporary exhibition pavilion for a world famous artist

03. 5. 2022 ob 8:00
  • Lokacija
    UL FA

Vljudno vabimo vse študente Fakutete za arhitekturo na študentsko delavnico, ki jo bo vodil gostujoči profesor Juhani Pallasmaa. / We kindly invite all Faculty of Architecture students to a student workshop led by guest professor Juhani Pallasmaa.

Delavnica bo potekala v maju 2022 na Fakulteti za arhitekturo v Ljubljani. Naloga delavnice je zasnovati začasni paviljon iz lesa za znanega umetnika, ki bo zgrajen na kraju samem ali sestavljen iz montažnih elementov. Poleg lesa se lahko uporabi tudi steklo, platno itd. Temelji in talna konstrukcija so lahko izdelani iz betona. Paviljon naj bi se uporabljal za eno samo razstavo od maja do oktobra.

– Josef Alberts (1888-1976), nemški/ameriški slikar
– Agnes Martin (1912-2004), ameriška slikarka
– Rachel Whiteread (1960- ), britanska kiparka
– Helen Frankenthaler (1928-2011), ameriška slikarka
– Richard Tuttle (1941- ), ameriški umetnik
– Eduardo Chillida (1924-2002), portugalski kipar in grafik

Na delavnico vabimo študente vseh letnikov. Ob prijavi vas prosimo, da oddate eno A3 stran, na kateri na kreativen način predstavite vaš najljubši avtorski projekt. Število mest je omejeno na 12 študentov.

Delavnica bo potekala vsak dan od torka 3. maja do zaključne predstavitve, ki bo v soboto 7. maja. Na delavnici se pričakuje prisotnost preko celotnega dneva.

Prijave na delavnico sprejemamo do četrtka, 7. 4. 2022 preko elektronskega naslova:

ales.vodopivec@fa.uni-lj.si
tadej.glazar@fa.uni-lj.si
vid.degleria@fa.uni-lj.si

______________________________________

The workshop will take place in May 2022 at the Faculty of Architecture in Ljubljana.
The workshop task is to design a temporary pavilion constructed of wood, either built on-site or assembled of prefabricated elements. In addition to wood material, glass, canvas, etc., can be used. The foundations and floor structure can be made of concrete. The pavilion is intended to be used for one single exhibition from May-October.

– Josef Alberts (1888-1976), German/American painter
– Agnes Martin (1912-2004), American painter
– Rachel Whiteread (1960- ), British sculptor
– Helen Frankenthaler (1928-2011), American painter
– Richard Tuttle (1941- ), American artist
– Eduardo Chillida (1924-2002), Portuguese sculptor and printmaker

Students of all years are welcome to attend. When registering, please submit one A3 page, creatively presenting your favourite original project. Places are limited to 12 students.

The workshop will run every day from Tuesday 3 May until the final presentation on Saturday 7 May. Attendance is expected throughout the day.

Registrations for the workshop will be accepted until Thursday, 7 April 2022, via email:

ales.vodopivec@fa.uni-lj.si
tadej.glazar@fa.uni-lj.si